تاریخچه پوکه معدنی

پوکه معدنی از گدازه‌های آتشفشانی تشکیل شده که پس از رسیدن به سطح زمین سرد شده و به صورت دانه‌های ریز و درشت درآمده‌که سطح آن حباب حباب دارای سوراخ‌هایی است. نام علمی آن پومیس (Pumice) است. از بارزترین ویژگی‌هایش استحکام بالا و سبکی آن است. پوکه معدنی یک نوع سنگ آتش فشانی بسیار سبک و متخلخل است این نوع سنگ آتش فشانی زمانی ساخته می‌شود که که گاز گدازه‌های شیشه ای که در حال سرد شدن هستند به سرعت خارج می‌شوند. محل استخراج فقط در مناطق آتشفشانی است.

پوکه معدنی دارای وزن پایین و مقاومت و سختی بالایی است، بدین جهت از آن در ساخت و ساز ساختمانی استفاده می‌شود. در صنعت ساختمان سازی از پوکه معدنی برای شیب بندی کف و سقف استفاده می‌شود و آن به جهت سبک سازی سازه است.

تاریخچه پوکه معدنی

انواع پوکه معدنی

پوکه معدنی را میتوان به دو دسته تقیسم کرد:

  • پوکه ساختمانی
  • پوکه صنعتی

پوکه ساختمانی : پوکه ساختمانی همان گداخته های آتشفشانی و در رنگ های سفید و خاکستری است و در انواع پوکه عدسی، پوکه بادامی، پوکه فندقی، پوکه ماسه ای، پوکه نخودی و سنگ پا در بازار یافت می شود.
پوکه صنعتی : این پوکه محصول کارخانه ای است. پس از صاف کردن خاک رس و ترکیب کردن آن با آب ترکیب شده و ورز داده می شود و در کوره خشک می شود. پوکه صنعتی وزن کم، عایق صدا و قساد ناپذیر است.

پوکه معدنی منتشلو

برای سفارش انواع پوکه معدنی با ما در تماس باشید   ۰۹۱۸۲۴۹۷۸۱۲

(بعضی از سوالات شما دوستان)

پوکه معدنی چیست؟ ⭐

پوکه معدنی به توف سرد شده آتشفشانها گفته می‌شود که مقاومت و تخلخل بالا و وزن بسیار کمی دارند.

بهترین پوکه معدنی ایران کدام است؟ ⭐

بهترین پوکه معدنی که در ایران استخراج و مصرف می‌شود پوکه معدنی قروه است.

پوکه معدنی قروه را از کجا خریداری کنیم؟ ⭐

پوکه معدنی قروه در کیفیت درجه ۱ ۲ ۳ است برای مشاوره با ما تماس بگیرید ۰۹۱۸۲۴۹۷۸۱۲ و پوکه معدنی خود را خریداری کنید.