پوکه نخودی

خلاصه

پوکه نخودی یکی از اقسام پوکه معدنی می باشد که در این بخش شما را کاربرد ها و ویژگی های این نوع پوکه آشنا خواهیم کرد و در صورت نیاز به محصول می توانید با بخش فروش تماس حاصل کرده و محصول خود را سفارش دهید.

 

همانگونه که در برخی مقالت دیگر اشاره شد اقسام پوکه بر اساس اندازه ی آنها به انواع مختلفی همچون پوکه نخودی تقسیم می شوند. این نوع از پوکه در انداره هایی ما بین ۸ تا ۱۷ میلیمتر سرن می شوند و کاربردهای مختص خود را دارند. تخلخل و جرم بسیار کم و استحکام بالای این نوع از سنگ ها که باعث پر کاربرد بودن پوکه نخودی شده، ناشی از تشکیل این سنگ ها در فوران آتش فشان ها و تحت فشار و دمای بالا می باشد.

جهت خرید وسفارش پوکه نخودی میتوانید در منو این صفحه گزینه تماس با ما را مشاهده کنید و جهت کسب اطلاعت بیشتر از پوکه نخودی ادامه این مطلب را مطالعه فرماید.

 

پوکه نخودی با کیفیت مرغوب، آماده برای ارسال

از پوکه نخودی در چه مواردی می توان استفاده کرد؟

از جذاب ترین مطالبی که می توان در رابطه با هر موضوعی از جمله پوکه نخودی مطالعه نمود، کاربرد آن است. به صورت کلی بیشتر انواع پوکه ها در برخی موارد کاربرد های یکسانی دارند به عنوان مثال:

استفاده از پوکه نخودی در بتون ها ی سبک برای بلوک های سقفی و سازه های ساختمانی و همچنین تراز سقف و کف خانه های تازه ساخت، دیوار های سبک آماده بتونی، احداث سد ها و کف ریزی جاده ها، تصفیه آب برای مصرف شهری یا کشاورزی را می توان از کاربرد هایی دانست که بیشتر انواع پوکه ها می توانند داشته باشند.

البته از کاربرد هایی که بیشتر از پوکه نخودی استفاده می کنند می توان چند مورد زیر را نام برد:

استفاده از پوکه نخودی در افزایش دما و ذوب فلزات، استفاده در صنعت نساجی و حتی در برخی موارد پزشکی.
به صورت کلی می توان پوکه نخودی را از انواع محبوب پوکه در سایز های مختلف دانست چرا که استفاده و سفارشات پوکه نخودی بیشتر از انواع دیگر آن است. البته باید از پوکه مناسب جهت فعالیت خود استفاده کرد.
می توانید جهت کسب اطلاع از انتخاب پوکه مناسب برای فعالیت خود، با مشاوران و بخش فروش پوکه معدنی منتشلو واقع در قروه تماس بگیرید.

 

بتون استفاده شده در ساختمان سازی که از پوکه نخودی ساخته شده است

کیفیت و ویژگیهای پوکه نخودی

به لحاظ بیان ویژگی های پوکه معدنی نخودی، باید گفت ویژگی انواع پوکه ها را مجزا از سایز آنها، می توان یکسان تعریف کرد.
به دلیل حبس گاز های آتش فشانی در هنگام تشکیل سنگ پوکه بعد فوران آتش فشان، فضاهای خالی زیادی در این سنگ به وجود می آید که وزن سبک این سنگ را باعث می شود؛ که تقریبا وزنی برابر ۷۰۰ کیلو گرم در متر مکعب آن را ناشی می شود.
پوکه نخودی در دو رنگ سفید و سیاه قابل استفاده می باشند که همانگونه تجربه کرده اید، بیشتر رنگ سیاه آن رایج تر است که به دلیل درصد استحکام بیشتر این رنگ از پوکه می باشد. البته به این معنی نمی باشد استحکام آن خیلی بیشتر است یا پوکه نخودی سفید قابل استفاده نمی باشد؛ پوکه سفید به دلیل کم یاب بودن آن نسبت به پوکه سیاه کمتر استفاده می شود و بیشتر برای موارد تزئینی در مواردی همچون گل خانه ها استفاده می شود.
یکی دیگر از ویژگی های مفید پوکه نخودی و دیگر انواع پوکه ها ضد حریق و عایق بودن این سنگ می باشد که می تواند حفاظ مناسبی برای مقاومت در برابر آتش سوزی در خانه های مسکونی و کارخانه ها باشد و همچنین عایق بودن آن نیز از موارد افزایش محبوبیت آن در استفاده در سازه های ساختمانی می باشد.
از دیگر کیفیت و ویژگی های پوکه نخودی غنی از مواد معدنی بودن آن، و ضد میکروب و باکتری بودن آن است که سبب محبوبیت و کاربرد استفاده از آن در کشاورزی و پرورش گیاه شده؛ البته اندازه مناسب پوکه نخودی باعث استفاده بیشتر این نوع پوکه در این موارد شده است.

برای دیدن دیگر محصولات شرکت توزیع پوکه معدنی  منتشلو اینجا کلیک فرمایید.

چند دانه پوکه نخودی که ویژگی تخلخل و وزن پایین آن از تصویر قابل درک است

آیا متقاضی خرید و سفارش پوکه نخودی هستید؟

شرکت توزیع پوکه معدنی منتشلو با تولید و توزیع انواع مختلف پوکه معدنی از جمله پوکه نخودی، از بهترین شرکتها در این حوضه می باشد. در صورت نیاز به خرید و ارسال و دسترسی سریع به پوکه مورد نیاز خود در تمام نقاط کشور می توانید با ما تماس بگیرید و در اسرع وقت محصول خود را دریافت نمایید.

(کیفیت-مرغوبیت-باربندی سریع)

آیا متقاضی خرید و سفارش پوکه نخودی هستید؟ ⭐

پوکه نخودی یکی از اقسام پوکه معدنی می باشد که در این بخش شما را کاربرد ها و ویژگی های این نوع پوکه آشنا خواهیم کرد و در صورت نیاز به محصول می توانید با بخش فروش تماس حاصل کرده و محصول خود را سفارش دهید.

Tags

Comments are closed